Bravúros győzelem Fehérgyarmaton, tíz emberrel

Fehérgyarmat SC – Csenger FC 1-2

Az őszi utolsó, 15. fordulóban Fehérgyarmaton vendégszerepeltünk. A hazaiak számára az volt a tét, hogy az első nyolcban végezzenek, míg számunkra az, hogy ne szakadjunk le az előttünk állóktól, és hogy esetleg ne teleljünk kieső helyen.
Szép számú közönség gyűlt össze a szatmári rangadón, és az időjárás is fokozatosan javult a mérkőzés alatt, így minden adva volt ahhoz, hogy egy jó összecsapást láthassunk. A csapatok becsülettel álltak bele a küzdelembe, de komoly helyzetet egyik sem tudott kialakítani. A 30. percben aztán Gaál Krisztián szánta el lövésre magát, és a labda a meglepett hazai kapus mellett a kapu bal oldalába vágódott (0-1). Ezután nálunk volt továbbra is a kezdeményezés, és könnyen újabb találatot érhettünk volna el, de Osváth emelése mellé ment. A 43. percben aztán Kövesligeti Laci labdaelrúgásért megkapta a második sárga lapját, így tíz emberre fogyatkoztunk.
Ezen felbuzdulva a második félidő elején a gyarmatiak becsülettel nekünk is estek, és a sokadik helyezkedési hibánkat kihasználva az 50. percben egyenlítettek (1-1). Lendületben maradtak a hazaiak, próbáltak újabb találatot elérni, de ez nem nekik, hanem nekünk sikerült, mivel a 64. percben egy kontratámadás végén Osváth hozta ziccerbe Lengyel Marcit, akit a hazai védők szabálytalanul sem tudtak szerelni, és higgadtan gurított a hazai kapuba (1-2). Elkeseredett küzdelem bontakozott ki, a gyarmatiak az egyenlítésért, mi pedig az eredmény megtartásáért mozgósítottuk az utolsó energiáinkat, ugyanakkor a támadások lehetőségét sem adtuk fel, de az eredmény már nem változott. Csapatunk küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, és bebizonyította, hogy képes meghalni is a pályán. Ha ezt több mérkőzésen is meg tudtuk volna ismételni, akkor most nem a 14. helyről várhatnánk a tavaszt, de a szezonzárás tényleg jól sikerült. Folytatás februárban Baktalórántházán.