Egy félidőnyi jó játék nem elég

Baktalórántháza-Csenger 4-2

A Tiszántúli Takarék megyei I. osztály 16. fordulójában Baktalórántházán vendégszerepeltünk. Mindkét csapat a jó rajt reményében lépett pályára, mint kiderült, 45 perc alatt eldőlt, hogy melyik lesz az… Biztos, hogy a metsző hideg szél is közbejátszott, de meglehetősen lagymatag játékkal kezdődött a mérkőzés, igazából egyik csapat játékában sem vot sok elképzelés, de hogy az első negyedórát követően mégis a hazaiak legyenek elégedettebbek, egy súlyos védelmi hibából megszerezték a vezetést (1-0). A 27. percben megint nem működött a vendég légelhárítás, melyet a hazaiak könyörtelenül kihasználtak (2-0). Szűk negyedórával később földön is vereséget szenvedtünk, a kettő az egy elleni szituációban Pálfi Pista sem tudott segíteni, így háromgólos előnnyel vonulhattak melegedőre a csapatok (3-0). Hogy a megpróbáltatásaink tovább folytatódjanak, az 50. percben belső védőink helyezkedési hibáját használták ki könyörtelenül a baktaiak (4-0). Ekkor a totális összeomlás réme is felsejlett, de az 56. percben előbb Bodó Ricsi, majd két percre rá Katona Pali is kozmetikázott az eredményen, és további gólszerzési lehetőségeink is adódtak, míg az elfáradó hazaiak kontratámadásokra próbáltak berendezkedni-kevés sikerrel. A lehetőségek itt is ott is kimaradtak, így az eredmény már nem változott.
Kiváncsiak leszünk, hogy a bajnokság hátralévő részében melyik lesz rajtunk kívül az a csapat, amely egy nála semmivel sem jobb ellenfelet ilyen könnyed győzelemhez segít saját hibái révén. Ifistáink legalább győztek és így tapadnak az élmezőnyhöz. Jövő szombaton Tiszakanyárt fogadjuk, valószínűleg Csík mester tanítványainak a védekezést kell hét közben gyakorolni ahhoz, hogy csapata ne kerüljön a tegnapihoz hasonló szituációba. Az összecsapáson először lépett pályára a felnőtt csapatban Csorvási Ádám, innen is sok sikert kívánunk neki!