Egyre nehezebb helyzetben a Csenger FC: vereség Nyírgyulajtól

Labdarúgó csapatunk vasárnap hazai környezetben fogadta a Nyírgyulaj együttesét a SZI-ZO megye I. 28. fordulójában. Csakis a győzelem lett volna elfogadható, máskülönben a kiesés szele fenyegeti a csapatot.

Szeszélyes időjárás közepette fogadta a Csenger FC a vendég gyulaji együttest. Ismét több mint 100 néző volt kíváncsi csapatunkra. Nem is hiába, ugyan is a hazaiak már a 8. percben Katona Pali révén hamar vezetést is szereztek, 1-0. A gól utáni lendület megmaradt, jöttek előre a fiúk becsülettel, a vendégek csak nagyon nehezen ébredtek fel a bekapott gól miatt. Elég sokáig vezettünk, de sajnos egy védelmi hibát kihasználva egyenlítettek a vendégek a 35. percben, 1-1. A szünetig már nem sikerült komolyabb helyzetet kidolgoznia egyik csapatnak sem, maradt tehát a döntetlen. A második félidőre feltámadt a vendég csapat, sorra jöttek a kontráik. Sérülés miatt két helyen is változtatnia kellett Barcsay mesternek, előbb Somlyai Gabi könnyebb, majd Bornemissza István egy súlyosabb sérülés miatt hagyta el a pályát. Egy eladott labdából a vendégek a 70. percben a vezetést is megszerezték, szinte az első gólhoz hasonlóan a vendég csatár Berecz egyenesen a kapuig sétált a labdával, 1-2. Döbbenet ült a csapatra, mivel ez az eredmény a legrosszabb amire vártunk. Mentünk is előre, de semmi sem jött össze, a Nyírgyulaj pedig életveszélyes kontrákkal fenyegette kapunkat. A 90. percben pedig bekövetkezett a csoda, büntetőt kaptunk melyet Mona Árpi higgadtan értékesített, 2-2. Másodpercek voltak hátra, már csak a középkezdésre lehetett idő, de a vendégek hihetetlen módon, három passz után a kapunkig értek és meg is szerezték a győztes találatot a 91. percben, 2-3. Ez is maradt a végeredmény, nem lehet véleményt alkotni erről a meccsről, nem a saját kezünkben most már a sorsunk.

SZI-ZO megye I. osztály 28. forduló
Csenger FC – Nyírgyulaj KSE 2-3

Barcsay István: Sajnos, a gyenge edzéslátogatottság kiütközött a játékon, ráadásul nem tudtunk élni a kínálkozó lehetőségekkel sem, csupán a két ifjúsági korú játékos bemutatkozásnak örülhetünk.

Az Ibrány SE csapatától 1 pont levonva!

Ifjúsági csapatunk sem járt jobban, az ifi 5-1-re kapott ki, úgy, hogy 1-0-ra még vezettek az első félidőben. Sajnos ez most egy ilyen hétvége volt, de lehet, ezzel el is dőlt minden…

Jövőhéten Balkány vendégei leszünk, a biztos bentmaradáshoz 6 pont kell és az ellenfeleink, a Tiszakanyár és a Szatmár Unió botlása, hogy ez a két csapat ne szerezzen a két utolsó fordulóban 2 pontnál többet. Ellenkező esetben a 14. hely megtartása a cél és bízni a Nagykállóban, hogy sikerrel veszi az osztályozót az NB3-as tagságért.