Vereség némi hiányérzettel – Csenger FC – Ibrány SE 1 — 4

A megyei I. osztály 8. fordulójában ma délután Ibrány csapatát fogadtuk.
A mérkőzés előtti lelátói beszélgetésből jól ki lehetett venni, hogy egy pont megszerzésével mindenki elégedett lenne, és erre volt is esély.
A vendégek nem estek nekünk, kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés első szakasza, különösebb helyzetek nélkül. A 30. percben aztán Lázin Boti vezethette egyedül a vendég kapura a labdát, de lövése egy göröngynek is köszönhetően csúnyán felészállt. Óriási lehetőség volt… Már mindenki azt hitte, hogy gól nélküli döntetlennel zárul az első játékrész, amikor a 43. percben a vendégek egy kipattanó labdát gólra váltottak (0-1).
A második félidő rosszabbul nem is kezdődhetett volna, hiszen Orosz Fecót az 50. percben második sárga lapja után kiállítottak, holott semmi sem indokolta, hogy sárga lapot érően szabálytalankodjon a kaputól ötven méterre. Érdekes, a kiállítás mintha nekünk tett volna jót, hiszen kontrából újabb ordító helyzetünk maradt ki, talán Lengyel és Pálfi egymást zavarták meg a szituációnál. A 64. perceben aztán 11-eshez jutottunk, melyet Balogh Árpi magabiztosan értékesített (1-1)!
Emberhátrányban is felcsillant tehát a pontszerzés lehetősége, de sajnos a 78. percben a vendégek egy nagy góllal ismét vezetést szereztek. Próbáltuk menteni a menthetőt, aminek általában két kimenetele lehet, vagy sikerül, vagy pedig újabb találatot ér el az ellenfél esetünkben sajnos az utóbbi forgatókönyv valósult meg, az utolsó tíz percben még két gólt kaptunk, így a vége sima vendéggyőzelem lett (1-4).
Lett volna tehát lehetőség a pontszerzésre, de a szokásos betegségünk a helyzetkihasználás és egy fegyelmezetlenség megpecsételte a sorsunkat. Sajnos ifistáink még nagyobb zakóba szaladtak bele, a 0-5 azt jelenti, hogy visszaestek a 3. helyre.