Alacsony színvonalú játék, egy pici izgalom, de győzelem

Április 14-én délután, Jánkmajtissal vívtunk kétfrontos párharcot a megye II. Kelet-Magyarország csoport 22. fordulójában. A nagyok összecsapásán különös figyelmet kapott a Katona-Balás külön meccs, amely a gólkirályi címért folyik. A mérkőzés jól kezdődött számunkra, hiszen Bodó Ricsi már a 9. percben bevette a vendégek kapuját, bár ehhez a jánki kapus hathatós közreműködésére is szükség volt. Ezt követően azonban meglehetősen csapkodóvá vált a játék, sok pontatlanság jellemezte az első félidőt, ugyanakkor Jánk sem csak a védekezésre összpontosított. A második félidőt hasonlóan jól kezdtük, az 55. percben Kövesligeti ért el találatot, ismételt kapussegítséggel. Érződött, hogy egy újabb hazai gól végleg lezárhatja a mérkőzést, ehelyett a saját figyelmetlenségünkből kapott 11-esből a vendégek szépítettek Balás révén. Félő volt, hogy a vendégek esetleg egyenlítenek egy előrevágott labdából, mert felépített támadásuk a mérkőzés ezen szakaszában már nem nagyon volt lévén, hogy az erejükkel is elkészültek. Ezt Kövesligeti használta ki a 87. percben, végleg eldöntve a csatát. A Katona- Balás párharcon tehát vendég-, míg a mérkőzésen hazai siker született, amit aligha bánunk. Ifistáink is kitettek magukért, mert 10-2 arányban győztek, így mindkét csapatunk tett egy lépést a célja felé. Jövő vasárnap Milotára látogatunk.

Csenger FC – Jánkmajtis KSE 3:1