Nemcsak a chili csíp, hanem Csenger is

Ma délután a megye II. Kelet-Magyarország csoportjának 24. fordulójában Tisztaberket fogadtuk. A mai napon pikantériából nem volt hiány, hiszen mindkét csapatban szerepeltek olyan játékosok, akik korábban az elenfelet erősítették, gondoljunk csak Bence Ákosra az egyik, Balogh Árpira és Bodó Ricsire a másik oldalon, míg a sérült Juhász Norbi oda-vissza megtette a Csenger-Tisztaberek útvonalat. A mérkőzés eleje is igazolta a várakozásainkat, hiszen egy motivált ellenféllel találtuk szembe magunkat, látszott, hogy Oroszi Pisti kellően feltüzelte a vendégeket. Ez a 13. percben vendéggólban mutatkozott meg, a bizonytalankodó védelmünk első akciógólját kapta tavasszal (0-1). Szerencsére fiainknál is megkondult a vészharang, és Lengyel Marci szenzációs lövésével a 22. percben egalizáltunk. A 37. percben Bodó Ricsi szép összjátékot követően a javunkra fordította az állást (2-1), míg négy perccel később Gaál Krisztián 11-esével kétgólsora nőtt az előny. Furcsa volt látni, hogy az ellenfél a 30. perctől a fáradtság jeleit mutatta, holott a mieink játszottak tegnap futsalmeccset Dunakeszin, hajnali két órás hazaérkezéssel spékelve. A második félidőben a szünetben beálló Kövesligeti Laci riogatta tovább az berkieket az első félidőben szinte mindent kihagyó Katona Pali helyett, és az 56. percben siker koronázta a próbálkozásait (4-1). A vendégek ugyan hamar válaszoltak, de ezt követően már egyértelműen kézben tartottuk a meccset, Szilágyi mester jó érzékkel frissített, és a 87. percben Kövesligeti második találata minden nyitott kérdést eldöntött (5-2). A mérkőzést követő chilis bab legalább annyira fogyasztható volt, mint csapatunk játéka, és pikánssága sem maradt el az előbbiétől. Ifistáink tegnap 2-1-re győztek szintén vesztes állásból fordítva. Kedden Tiszakóródot fogadjuk.