Győzelem a rangadón Nyírmeggyesen!

Pálfiction

A népszerű Tarantino-film, a Ponyvaregény (Pulp fiction), csupány egyrészes, viszont csapatunk oszlopos tagja, Pálfi István ma két fejezettel is bővítette csengeri karrierjét. A megyei II. osztály Kelet-Magyarország csoportjának 13. fordulójában az első helyezett Nyírmeggyes az őt követő Csengert fogadta. Aki pontosan 13 órára érkezett a mérkőzésre nemcsak a kezdésről, de Katona Pali góljáról is lemaradt, ugyanis rutinos csatárunk már az 1. percben beköszönt a hazaiaknak (0-1). Egyértelmű vendégfölényt láthatott a szépszámú közönség, de a 20. percben egy lecsorgó labdát a hazaiak gólra váltottak (1-1). Rögtön megszerezhettük volna ismét a vezetést, de Katona Pali okos tekerése a kapufára, a visszapattanó pedig a kapus ölébe pattant. És akkor jött a 44. perc… Pálfi Pisti a félpályánál észrevette, hogy kint áll a hazaiak kapusa, és a kapufa és a kapus háta segítségével ismét vezetéshez juttatta csapatát, lekopírozva Szilágyi Sanyi 15 évvel ezelőtt Tiszabecsen szerzett találatát (1-2). A második félidő rémálomszerűen kezdődött a számunkra, ugyanis egy kapu előtti kavarodást követően a játékvezető könnyű szívvel ítélt 11-est a hazaiak javára, melyet a nálunk is megforduló Puskás Dávid váltott gólra (2-2). Szerencsére továbbra is nálunk maradt a kezdeményezés, és a láthatóan fáradó hazaiakkal szemben Pankotai Pisti gyönyörű egyéni akció végén a 68. percben ismét megszerezte a vezetést (2-3). A hátralévő időben több lehetőségünk is lett volna a mérkőzés lezárására, a legnagyobb helyzete Juhász Norbinak akadt, aki azonban lekopírozta Katona Pali kapufáját. A mérkőzés végén örömünket Juhász Norbi sérülése árnyékolta be, de a mérkőzést a jobban játszó és az összességében jobb csapat nyerte meg, átvéve a vezetést a tabellán, az idény során először. Ja, és a meccs után Pálfi Pisti és családja látta vendégül a csapatot, másodszor is főszereplővé előlépve a nap során.

Képek: szon.hu

Képek: szon.hu