Győzelem mellé őszi elsőség ajándékba!

Ma 11 órakor Szatmárcsekén volt jelenése a Csenger FC felnőtt csapatának a megye II. Kelet-Magyarország csoportjának 14. fordulójában. A cél az elsőség megőrzése lett volna, de aztán egy kicsit másképp alakultak a dolgok. Na, de ne szaladjunk ennyire előre!
A mérkőzés elején rögtön magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és a 12. percben Pálfi Pisti lövésével a vezetést is megszereztük. Alacsony színvonalú játék zajlott a rossz talajú pályán, de a labda a gólt követően is nálunk volt többet. A 30. percben Bodó Ricsi trükkös lövése tréfálta meg a hazai kapust (0-2).
A második félidő elején kissé beszorultunk, de gólt mégsem ebből, hanem egy szöglet utáni szituációból kaptuk a 78. percben, pedig előtte több lehetőségünk is volt a meccs lezárására. Félő volt, hogy a gól fellelkesíti a hazaiakat, de erre nem volt sok idejük, ugyanis két perccel később Balogh Zsoltit gyönyörű egyéni megmozdulást követően buktatták a 16-oson belül, a jogos büntetőt Gaál Krisztián váltotta gólra (1-3). Összességében megérdemelt győzelmet arattunk egy harcos mérkőzésen, ahol a játék színvonalát csak a játékvezető ténykedése múlta alul. A mérkőzés lefújásának pillanatában még nem tudtuk, hogy győzelmünk egyben az őszi elsőséget jelenti, mivel Csengersima 3-1-re legyőzte Nyírmeggyest, míg Kölcse 2-1-re Beregdarócot. Innen is hatalmas gratula a simaiaknak! Ezzel reméljük, hogy végleg magunk mögött tudhatjuk az eddigi hullámzó teljesítményt, és a kritikusok is elismerik a csapat erőfeszítéseit, ugyanis az őszi elsőséget a címmel ellentétben nem ajándékba kaptuk, hanem megküzdöttünk érte. Jövő héten a mellettünk talán legjobb formában lévő Kölcsét fogadjuk cél a győzelem, és az első hely stabilizálása.

Szatmárcseke–Csenger 1–3 (0–2)

Szatmárcseke, 100 néző, v.: Szőnyi.

Szatmárcseke: Kovács G. – Algács M., Göbös, Vajda A., Bakó K., Mándi Zs. (Botos V.), Bandics L., Botos Á. (Horváth V.), Mándi Z., Varga Z. (Sankó J.), Viscsak E. Edző: Hadadi Ferenc.

Csenger: Szegedi G. – Katona P., Pankotai I., Rigó A., Mona Á., Orosz F., Pálfi I. (Balogh Zs.), Balogh Á., Osváth S. (Imre M.), Gaál K., Bodó R. Edző: Szilágyi Sándor.

Gól: Sankó J., illetve Pálfi I., Bodó R., Gaál K. (11-esből). Ifi: 0–2.

Hadadi Ferenc: – Gratulálok a csengeri csapat győzelemhez. A csapat köszönti Kovács Barnabást születésnapjára alkalmából, illetve jó egészséget kívánunk Szűcs István elnök úr első unokájához.
Szilágyi Sándor: – Rendkívül masszív Szatmárcseke otthonában megérdemelt győzelmet arattunk. A helyzetkihasználásunk még mindig hagy kívánnivalót maga után, de gratulálok a csapatnak az őszi bajnoki címhez. Elismerés illeti az ificsapatunkat is, hiszen megszerezték az idei bajnokságban a századik góljukat!